איך לשמור על המחשב הנייד לאורך זמן?

מחשב נייד מהווה עבור רבים כלי עבודה חיוני או כלי עזר חשוב ללימודים. במקביל, מאחר שהוא נע עם המשתמש בדרכים, סוג מחשב זה חשוף יותר לנזקים מסוגים שונים. בין השאר, קל לאבד מחשב נייד וגם קל יחסית לגנוב אותו. לכן, זה לא משנה אם מדובר במחשב נייד יד 2 או, מחשב מחודש, מחזור מחשבים או מחשב חדש לגמרי, שמירה עליו היא נקודה רגישה. כיצד עושים זאת? מאמר מומלץ לכל מי שקונה מחשבים

מחשב נייד יד 2

נשיאה בטוחה

ככל שמשתמשים במחשב הנייד יותר בדרכים, כך רצוי יותר שימוש בדיסק מסוג SSD. דיסק כזה יוכל לעבוד גם תוך כדי תנועה מבלי להינזק, יתרום לשיפור ביצועים ויצמצם רעש. אם הדיסק הנוכחי אינו כזה, כדאי לשקול החלפתו בעתיד ב-SSD. כמו כן, כדאי מאוד לרכוש תיק נשיאה איכותי. הכוונה לתיק שבו יש שכבות ריפוד מתאימות ואפשרויות נוחות לעבודה שוטפת. כיום, קל להשיג מחשב בזול, כולל מחשב נייח מחודש.

שדרוג מחשבים מציג עוד אפשרות, זולה יחסית, להשיג יותר בפחות. בתחום הלפטופים לעומת זאת, יש מעט פחות גמישות בביצוע שינויים והטיפול המקצועי במכשירים אלה מעט יקר יותר. לכן, השקעה אישית בשמירה על המכשיר וגם ברכישת תוספים כמו תיק איכותי, משתלמת לאורך זמן.

לוודא אוורור מספיק

בדומה לדיסקים שאינם מסוג SSD, גם מאווררים כוללים חלקים נעים ואלה תמיד מהווים נקודות כשל קלאסיות. מעשית, חשוב להיזהר מסתימת פתחי האוורור של הלפטופ. רצוי לבדוק את מצבם מבחינה זו כל כמה זמן, מאחר שהדבר עלול לגרום להתחממות המכשיר. בכלל, חשוב לשים לב למצבי התחממות.

אגב, כתגובה להתחממות הלפטופ עשוי להאט אוטומטית את פעילותו. כך שהקפדה על היבט זה, תתבטא גם במניעת פגיעה בביצועים. ניתן לקחת את המחשב הנייד לניקוי תקופתי, במעבדה שמתמחה במחשבים מסוג זה.

להוציא את המרב מהסוללה

ראשית, יש להבין שסוללות הן רכיב עם אורך חיים מוגבל ולכן כדאי לעשות מה שניתן, בכדי להשתמש בהן לזמן מרבי. צעד ראשון פשוט, הוא צמצום שימוש מיותר. יש להגדיר שהלפטופ יעבור למצב שינה או ייכבה, במצבים שבהם הוא לא בשימוש.

אם זמין מקור חשמל חיצוני לאורך זמן, אז מוטב לעבוד איתו ולנתק את הסוללה. כמו כן, חשוב שלא להניח לסוללה להתרוקן לגמרי ובהטענה, לנתק כאשר הסוללה מלאה.

סגירה כשהמחשב לא בשימוש

אם עושים הפסקה בשימוש במחשב הנייד, במידה והיא לא קצרה מאוד, חשוב לכבות ולסגור אותו. רצוי גם לשים אותו בתיק נשיאה ייעודי. הרגל כזה, יסייע לצמצם בזבוז משאבי סוללה, גישה לא מורשית למכשיר ונזקים שונים (שמוחמרים במצב פתיחה פיזית).

תיקון מחשבים מחודשים

לדאוג לאבטחה

מסיבות שונות, אבטחת לפטופ רגישה אפילו יותר מאבטחת מחשב שולחני. בין השאר, נזכיר חיבור דרך רשתות שונות וכן סכנת הגניבה. פעמים רבות, הדבר הרגיש ביותר מבחינת אבטחה הוא המידע שעל המכשיר ולא המכשיר עצמו.

למשל, אם מדובר במחשב נייד של עובד בכיר. בכדי לצמצם את הסיכונים, יש לדאוג להגבלת הגישה למכשיר ולתוכנות שעליו, באמצעים כמו זיהוי טביעת אצבע וסיסמאות.

תזכורת לגבי סיסמאות: יש לבחור סיסמאות חזקות ומגוונות מספיק, לבצע שינוי תקופתי שלהן ולהימנע משימוש בסיסמא אחת במקומות רבים. יש להתקין כמובן תוכנות אבטחה בסיסיות, כולל פיירוול ו-VPN. עוד משמעותיים מאוד לאבטחה, כיווני התוכנות השונות ועדכון מתמיד שלהן.

לא לשכוח גיבוי

כהשלמה לאבטחה ולא רק, גיבוי במחשבים ניידים חשוב מאוד. זאת, בהנחה שהמידע שעל המכשיר אכן חשוב לכם. ניתן לגבות לשירות מרוחק ("בענן") וגם לדיסק און קי.

מחזור מחשבים

ניהול תוכנות חכם

ניהול מסודר וחכם של מערך התוכנות במכשיר, חשוב ביותר. ראשית, יש לדאוג שתהיינה מותקנות רק התוכנות שבאמת דרושות לכם. חשוב להיפטר גם מקבצים זמניים מסוגים שונים – יש כלים שמנקים זאת, הן במערכת ההפעלה והן ככלים עצמאיים. את התוכנות שאתם משאירים על הלפטופ חיוני לעדכן בהתמדה, כמו גם את מערכת ההפעלה.

זה קל, זה בחינם וזה משתלם מאוד. עדכונים כאלה, יצמצמו תקלות (עקב "באגים" שהעדכונים פותרים), ישפרו אבטחה (בזכות סגירת פרצות) וגם יוסיפו יכולות עדכניות.

תחזוקת הצג

נזקים לצג בלפטופ הם עניין יקר לתיקון. זאת, מאחר שהצג מחובר קבוע למחשב הנייד, בשונה מ-PC. למעשה, לעתים תיקון מסוג זה כלל לא משתלם. לכן, חשובה הגנה פיזית על צג המחשב הנייד (בתיק ובכלל) וזהירות בניקוי.

המחשב לא סוחב? אולי לא כדאי לזרוק אותו

אם יש לכם תחושה שהמחשב שלכם איטי מדי, אתם כנראה צודקים. כי במחשבים לשימוש אישי, "איטי" ו"מהיר" הם ביחס לצרכי המשתמש והם עניין אישי, סובייקטיבי כמו מחשב זול.
ייתכן שאתם מנסים להפעיל על המחשב תוכנות או שירותים ש"גדולים עליו". מצד שני, הסיכוי לכך לא גדול. רוב המחשבים האישיים חזקים כיום מספיק, עבור הרבה יותר ממה שאנחנו עושים איתם. התסריט היותר נפוץ, הוא שאיטיות נגרמת בגלל סיבות בהן ניתן בהחלט לטפל לבד ולרוב, אין צורך לזרוק, להחליף או "לפרמט".

מחשב נייד יד שניה

 

"לפרמט"

יש אנשים שמתים על הפטנט הזה. כל מה שלא בסדר – הפרמוט יסדר! איטיות? לפרמט! הודעות שגיאה? לפרמט! לא בטוחים אם אכן זה הפתרון? אז בואו נפרמט ליתר בטחון ונדע. ומה יהיה אחרי הפרמוט? העניינים לא יחזרו? בוודאי שיחזרו. הרי אם לא הבנו את הסיבה לאיטיות המחשב, סביר שהסיבה תחזור או שהיא עדיין שם. "טיפול שורש" הוא הטיפול האיכותי. נכון שפרמוט חוסך לעתים זמן וגם מתאים ואפילו הכרחי בנסיבות מסוימות. אבל משתמש מחשב חכם וזהיר, לא יגיע לנסיבות כאלה כמעט לעולם. מחשב איטי, וירוסים, בלגאן במערכת ההפעלה – כל אלה סימנים מובהקים, למשתמש מחשב שלא למד עדיין איך לתחזק אותו כמו שצריך. חומר למחשבה: אם יש לך נזילה מהתקרה, אתה שובר את כל הגג ובונה מחדש?

 

לאתחל

צעד פשוט שעשוי לפתור מצבי סרבול מסוימים, הוא לאתחל את המחשב. לעתים, מחשבים מושארים פועלים ללא הפסקה או אתחול במשך זמן רב מאוד. ייתכן שהם ישתמשו ב"מצב שינה" במקום בכיבוי ממש. אתחול מנקה את זיכרון מערכת ההפעלה משיירים שונים ועשוי לסייע במקרים מסוימים.

 

לעזוב אותו במנוחה

מחשבים עושים דברים רבים במקביל. בזמן שאתה משתמש במחשב, ייתכן למשל שמערכת ההפעלה מורידה עדכונים ברקע. אולי תוכנת האנטי וירוס שלכם מריצה בדיקות שונות ברקע. במצב כזה, המחשב זקוק רק ל"שקט" מצידכם לזמן מה, להשלים פעילויות אלה במהירות המרבית.

 

למצוא את האשמים

העמסה על הזיכרון (שהיא מקור עיקרי לאיטיות) עשויה לנבוע לא רק מגורמים לגיטימיים כמערכת ההפעלה, אלא גם מתוכנות מיותרות שפועלות ברקע. עוד מקור אפשרי לכך הם וירוסים. בחלונות, ניתן להשתמש ב-Task manager בכדי לראות מה רץ ברקע ומעמיס יותר מהרגיל על הזיכרון ועל המעבד. המתקדמים יוכלו להתעמק גם ב- Event viewer.

 

עדכוני תוכנה

עדכון קבוע של מערכת ההפעלה ושל התוכנות השונות שמותקנות במחשב, הוא עוד צעד שיעזור. מדובר בתהליך קל למדי ומהיר יחסית, שכדאי לעשות במילא באופן שגרתי. זאת, מאחר שהוא תורם גם מהיבט האבטחה, גם בהוספת יכולות חדשות וגם בצמצום באגים שהתגלו בתוכנות. לרוב, ניתן לקבל אוטומטית הודעה, כאשר עדכון מסוג זה זמין.

מעבדה לתיקון מחשבים

 

תחזוקה שוטפת

העובדה ש"המחשב ישן", הוא לא הסבר מספק לכך שהוא הופך פתאום לאיטי מהרגיל. יש למשל לא מעט מחשבים מחודשים שעובדים היטב, במשך שנים רבות נוספות. גם אם יש לכם מחשב נייד יד 2 שנרכש לפני שנים, איטיות תנבע לרוב משינוי שקרה לאחרונה בסביבת התוכנה שלו ולא בחומרה. כמו כל מכונה, גם מחשבים זקוקים לתחזוקה שוטפת וזו נקודת מפתח במניעת מצבי איטיות. אלה כמה דוגמאות לפעילויות תחזוקה שוטפת, שעשויות להשליך גם על הביצועים: כדאי לנקות קבצים זמניים מסוגים שונים, למשל בעזרת Disk Cleanup של חלונות. רצוי מדי פעם לעשות מעבר על רשימת התוכנות שמותקנות במחשב – אולי משהו התקין עצמו באופן חשאי או מתחכם וכעת הוא רץ ברקע. כמו כן, רכיבים שונים כמו דיסקים מגיעים לעתים עם תוכנות תחזוקה ובדיקת תקינות של הרכיב וכדאי לנצל אותן.

 

כלי ניטור

שינויים שנעשים במערכת שלא בידיעתכם, הם מקור מרכזי לאיטיות של מחשבים. למעשה, שינויים כאלה נעשים כל הזמן מאחורי הקלעים וזה בסדר. אלא שחלקם עלול להיות ביוזמת נוזקות או תוכנות שמתקינות עצמן בלי רשות. ישנם כלי עזר לניטור דוגמת Winpatrol, שמתריעים על מצבים כאלה.

 

להיעזר במקצוענים

אם למרות כל העצות, לא הצלחתם להתגבר לבד על איטיות המחשב, כדאי לפנות לשירותי מעבדה לתיקון מחשבים.

כמובן ייתכן גם מצב שבו הדרישות שלכם מהמחשב עולות והוא פשוט לא עומד בעומס החדש. לסיום, נזכיר שיש עסקים שעוסקים בתחום של מחזור מחשבים. עסק כזה אשר קונה מחשבים באופן שוטף, עשוי להיות מעוניין לרכוש גם מחשב ישן מאוד ולא תקין.

מה חשוב לדעת על מחשבי i7 ב-2020

אחד השמות ה"חמים" ביותר בתחום המעבדים כיום ובשנים האחרונות, הוא מעבד Intel Core i7. מה החשיבות המיוחדת של מעבדים בלפטופים ומה הופך את הדגם הזה דווקא, לכל כך בולט?

אחד הפרמטרים הראשונים והמרכזיים שבעזרתם בוחרים מחשב, הוא כידוע המעבד. הדבר נכון, הן עבור מחשבים שולחניים והן עבור מחשבים ניידים.

מחשבים יד 2

מעבדים – מתחת למכסה המנוע

ה"מנוע" המחשובי של כל מחשב, הוא המעבד. זה הוא "המוח" שמנהל את העניינים ומבצע את רוב החישובים. מדובר ברכיב האלקטרוני המורכב ביותר במחשב ממוצע והוא לרוב גם יקר בהתאם. בתחום זה, אינטל הייתה ונשארה היצרנית הבולטת ביותר, גם למחשבים ניידים וגם לשולחניים. יש לה אמנם תחרות איכותית מאוד מצד AMD, אבל השוק מתמקד בפועל בעיקר בה.

עבור עסק או אדם פרטי אשר קונה מחשבים, ניתן לומר שבחירה במעבד אינטל היא הימור בטוח – בחירה שאי אפשר לטעות בה. גם אם אלה מחשבים מחודשים או מחשב נייד יד 2, אמינות המעבדים היא ברמה כזו, שהרכיב בפני עצמו לא ממש "מתיישן". הוא יכול לתפקד מצוין ובפועל ימשיך כנראה לתפקד מצוין, במשך שנים רבות.

מעבדים בניידים – לבחור חכם

מחשבים שולחניים, הם למעשה מכשירים מודולאריים מאוד. ניתן להרכיב בהם ולפרק חלקים "כמו לגו" (כמובן, אם יש את הידע המקצועי הדרוש). מחשבים ניידים היו תמיד פחות גמישים מבחינה זו. יותר "עסקת חבילה". זאת, גם מאחר שפתיחת מכשיר כזה מורכבת יותר, פחות סטנדרטית ונוטה להיות יקרה אצל מעבדת תיקון מחשבים ביחס לעבודה על מחשב שולחני.

לכן, ישנה חשיבות גדולה יותר ברכישת לפטופ לתשומת לב לפרטים, גם מתוך מחשבה לטווח ארוך, בכדי לצמצם ככל הניתן צורך בביצוע שינויים במחשב עצמו. מעבד הוא ללא ספק, אחד הרכיבים המשמעותיים ביותר מבחינה זו.

מעבד Intel Core i7

כיום, רואים בשוק הלפטופים קשת מעבדים מסדרת Intel Core – החל ממעבדי Intel Core i3 ועד מעבדי Intel Core i9. עם זאת, נראה שהנפוצים ביותר הם מעבדי Core i7, שלמעשה בולטים בשטח כבר לא מעט שנים. כאינדיקציה לכך, נציין שב"בחירת העורך" העדכנית של פיסי מגזין בנושא זה, הם המעבדים שמופיעים בכמחצית מהדגמים הנבחרים.

במבט רחב יותר, הנפוצים ביותר הםCore i5 ו- Core i7- שני דגמי מעבדים שדומים למדי במפרט הטכני שלהם וקרובים גם במחירם. מצב זה מציג בפני הרוכש הזדמנות כדאית – בתוספת מחיר קטנה, מקבלים יותר אם רוכשים Intel Core i7. בסופו של דבר, דרישות משתמשי הלפטופים מהמכשיר שהם רוכשים לרוב רק עולות עם הזמן. כך שאם ישנה התלבטות, תמיד עדיף לרכוש את הדגם החזק יותר.

קונה מחשבים

תכונות מרכזיות

מהירות המעבד היא תכונה מרכזית, שמסייעת למיין דגמי לפטופים לקראת רכישה. מהירות אופיינית למעבדים עליהם אנחנו מדברים כאן היא 3.2GHz. אבל ביצועי מעבד הם לא רק עניין של מהירות. ריבוי "ליבות" הוא היבט חשוב נוסף במעבדים, שהופך אותם למעין כמה מעבדים שעובדים במקביל. בפועל, מינוף תכונה זו תלוי בתוכנה. כלומר, זה לא דבר שמתבטא אוטומטית בביצועים.

אם התוכנה לא יודעת מה לעשות עם זה, הביצועים יישארו אותו דבר. מצד שני, ריבוי ליבות הוא הסטנדרט מזה זמן רב ויותר ויותר תוכנות מנצלות אפשרות זו. ארבע ליבות במעבד הוא המצב הנפוץ כיום (אפילו בלפטופים עם מעבדי Core i5) ויש גם מעבדים עם שש ואפילו שמונה. בפועל, ארבע ליבות יספיקו בהחלט לרוב הצרכים.

שיפורים מובנים

למעבדים יש "זיכרון מטמון" (Cache), שמסייע לשפר את ביצועיהם. יותר מדויק לומר, שהוא מצמצם פגיעה בביצועיהם, שעלול לגרום זיכרון איטי יחסית. הרעיון הוא שאם המעבד זקוק למידע מסוים לשם חישוביו, רצוי שמידע זה יאוחסן באמצעי אחסון כזה, שהגישה אליו תהיה כמה שיותר מהירה. זאת, מאחר שהמעבד עצמו הוא הרכיב המהיר ביותר במחשב. רוב המידע במחשב מאוחסן בדיסק הקשיח, שאפילו בגרסתו המודרנית במצב מוצק (SSD) איטי ביחס למעבד.

הפתרון הוא זיכרון שמובנה במעבד עצמו ומגיש לו את המידע במהירות המרבית. גודל זיכרון זה משפיע על הביצועים, כאשר 8MB אופייני למעבדי Core i7. באופן דומה, ישנן גם יכולות גראפיות שמובנות במעבד עצמו. זאת, לא רק לשם השגת ביצועים משופרים בגרפיקה, אלא גם לשם חסכון בחשמל ובמקום (חוסך שבב נפרד ייעודי לכך).

מחשבים מחודשים

תמיד יש עוד

ברכישת לפטופ, אין מנוס כמובן מהתעמקות בפרטים ושם תמצאו עוד מגוון רחב של היבטים, שעשויים להיות משמעותיים מבחינתכם. הדבר בוודאי נכון בנושא המעבדים, שם המורכבות הטכנית גדולה במיוחד. למעשה, די לנסות ולהתעמק בנושא "מתוסבך" דוגמת "ארכיטקטורה" של מעבדים, בכדי להבין מהר מאוד שמדובר ברכיב מורכב להפליא.

בפועל, הצרכן שמחפש את ה"תכל'ס" עבורו אישית, עשוי להיתקל למשל בהתייחסויות לשיטות מעניינות שהיצרן פיתח לשיפור ביצועים או למטרות אחרות, דוגמת Turbo Boost של אינטל. אגב, עוד שיקול מיוחד הוא נושא 64 ביט מול 32 ביט (מערכת הפעלה 64 ביט מחייבת גם מעבד שתואם לכך). מבחינה זו אין מה לדאוג – 64 ביט הוא המיינסטרים כיום, גם במעבדים וגם בהתקנת חלונות.

מחשב נייד מומלץ 2020

סמארטפון או לא סמארטפון – המחשבים הניידים כאן בכדי להישאר. כיום כבר ברור, שהם לא נעלמו ולא יעלמו כל כך מהר מהשוק. הסיבה לכך היא פשוטה, ממשית ומעבר לענייני אופנות חולפות: יש צורך אמיתי במחשוב נייד, שאיננו מוגבל מבחינת גודל צג ומקלדת (כפי שרואים בסמארטפונים). ואכן, מי ששוקל לקנות מחשב נייד השנה, ימצא שעדיין ישנו מבחר רחב של אפשרויות, יצרנים ודגמים וטווח רחב של ביצועים ומחירים לבחור ממנו. אם כך, מה חשוב לבדוק כיום ברכישת מחשב נייד? מה התחדש בשוק זה ולאן הוא הולך? ואילו מחשבים ניידים מתאימים במיוחד לצרכים שונים? המדריך הבא לבחירת מחשב נייד ב-2020, מספק תשובות והמלצות מעשיות.

מה חשוב לבדוק?

תיקון מחשבים

אנשים רבים מחפשים לרכוש מחשב בזול והדבר לגיטימי. סך הכול, מחשבים מכל סוג הם עניין יקר באופן יחסי. בנוסף, גם אופציות דוגמת מחשב מחודש יכולות להיות מקור לרכישת מוצרים מעולים ואם זה גם זול משמעותית, מה טוב. רכיבי המחשב הם כיום אמינים למדי, בין השאר מאחר שישנם פחות ופחות חלקים נעים, דוגמת דיסקים קשיחים אלקטרו מכאניים וכוננים אופטיים. החליפו אותם בשנים האחרונות רכיבי אחסון במצב מוצק – כונני SSD פנימיים והדיסק און קי הידוע, שמתחבר בממשק USB.

אם משלבים זאת ברכישה ממקור אמין, ניתן להניח כי תיקון מחשבים הוא דבר שתזקקו לו לעתים רחוקות למדי, אם בכלל. בכל מקרה, הבחירה במחשב מתחילה תמיד מכמה נקודות בסיסיות ובעיקר מהמפרט הטכני. עבור רכישת מחשב נייד, מדובר בנקודות הבאות:

מי עומד מאחורי המוצר? – מי היצרן ומה המוניטין שלו? מי המוכר ומה מידת אמינותו? האם ניתנת אחריות למוצר? על ידי מי ולכמה זמן?

זיכרון

משמעותי מאוד מבחינת ביצועים. הבדל קטן במפרט בהיבט זה, עשוי לעשות הבדל גדול (הכול כמובן, בהתייחס לאופן השימוש המיועד). קריאת מסמכים וגלישה בעצלתיים באתרי חדשות, שונים מהותית משימוש עבור משחקי מחשב כבדים או לעריכת וידאו.

גודל צג

מדובר אמנם בלפטופ, כך שגודל הצג הוא פשרה בכל מקרה וטווח הגדלים לא ממש רחב. עם זאת, זו היא נקודה חשובה, שמשפיעה מאוד על נוחות נשיאתו והשימוש בו לאורך זמן וכמובן, גם על הפרודוקטיביות.

מעבד

לרוב מדובר במעבדי אינטל ואלה מוצרים אמינים במיוחד, אם כי גם המתחרים לא רעים. כרקע לכך, נזכיר כי מעבד הוא קרוב לוודאי רכיב המחשוב המתוחכם ביותר בפני עצמו והסטנדרטים של ייצורו ושל הדרישות ממנו גבוהים בהתאם. חשוב לשים לב לדור המעבד, מאחר שדורות חדשים נכנסים בהתמדה, בעוד שבשוק נשארים מוצרים עם מעבדים מדורות ישנים יותר. אין זה אומר בהכרח שמעבד ישן לא יתאים לכם! מעבד איננו מכונית שמתיישנת מבחינת מצב מכני.

כדאי גם לקחת בחשבון, שהמעבד הוא רכיב מהיר במיוחד. אפילו הזיכרון פחות מהיר ממנו ומבין השניים, הזיכרון הוא זה שיהיה לרוב צוואר הבקבוק מבחינת הביצועים.

אחסון

כונן מסוג SSD הוא הסטנדרט כיום וגם מחירו שווה לכל נפש. מאחר שאין בו חלקים נעים, בשונה מדיסקים מהדור הישן (אלקטרו מכאניים), הוא עמיד יותר בפני טלטולים.

היבטים נוספים

זו היא כמובן רק רשימה בסיסית של נקודות מפתח. מעבר לכך, ישנם דגשים שחשובים לכל אחד באופן אישי, דוגמת מראה המוצר או נוחות הקלדה בלוח המקשים.

מחשב נייד מומלץ 2020

מה חדש בשוק?

שוק המחשבים הניידים הוא לכאורה שוק "משעמם" למדי. ה-Form factor (הצורה הכללית של המוצר) לכאורה לא השתנה מזה שנים רבות. נכון, יש פה ושם חידושים שתופסים – לנובו הציגה למשל מחשב נייד עם מסך מסתובב (סדרת Yoga). אבל מאז השקתו עבר כבר זמן רב, לנובו יוגה ודומיו עדיין בשוק, אך הלפטופ הממוצע נשאר פחות או יותר אותו דבר.

במבט רחב, יש לכך סיבה מובנת: משתמשי הלפטופים כבר מקבלים פחות או יותר את מה שהם רוצים, המחירים עבור מפרט סטנדרטי ממוצע הולכים ויורדים ובנוסף, אין הרבה כיווני חידוש אפשריים. להגדיל את הצג? זה כבר לא יהיה מספיק "נייד". להקטין? אז עדיף טאבלט. עוד עוצמת מחשוב? כבר יש הרבה יותר ממה שהמשתמש הממוצע צריך. משמע – אין חידושים משמעותיים וגם לא יהיו? לא בהכרח.

מקור בולט לזיהוי מגמות ובעיקר למבט לעתיד, היא לרוב תערוכת האלקטרוניקה הבינלאומית הוותיקה CES. ב-CES 2020 עדיין נראו לא מעט מגמות מובהקות.

לדוגמא: הדור העשירי של מעבדי אינטל ללפטופים נכנס לשוק וסביר שנראה אותם בקרוב יותר ויותר במוצרים חדשים. ה-aspect ratio (היחס בין הגובה לרוחב) של צגי הלפטופים נמצא במגמת שינוי, לעבר יחס יותר אנכי. הסיבה לכך, היא שככל שהצג גבוה יותר, כך נדרשת בו פחות גלילה לשם צפייה בתוכן של עמודי אינטרנט או מסמכים. בהכרזות, בלטו השנה ב-CES גם dual-screen laptops, שבהם המקלדת היא למעשה חלק מצג שני, באותו המכשיר.

יותר מכך – הוצגו לפטופים שבהם שני צגים אלה מאוחדים למשטח אחד רצוף, עם יכולת קיפול שלו תוך כדי עבודה. כמו כן, הוצגו לפטופים ראשונים מבוססי טכנולוגיית התצוגה החדשה Mini LED (מציעה איכות צפייה משופרת, במחיר מוזל) ומבוססי תקשורת סלולארית 5G. נו, אז מה דעתכם – יש מספיק חידושים? עולם הלפטופים משעמם?

מה הכי כדאי ולאיזה צורך?

לרוב, רוכשי מחשב נייד ועסקים במיוחד, חושבים ובצדק במונחים של החזר השקעה (ROI – Return Of Investment). מהיבט זה, אין מתחרים למוצר מחודש. אם רוכשים זאת מחברה אמינה, מקבלים הוזלה משמעותית במחיר. שלבו זאת עם העובדה שמחשבים ניידים הם כבר מזמן מוצרים רבי עוצמה, גם כאשר מדובר בדגמים הפשוטים ביותר ויש לכם נוסחה מנצחת לרכש.

עוד היבט חשוב מבחינת עסקים, הוא שהשימוש העסקי הנפוץ בלפטופים, למעשה פשוט למדי. מדובר בקריאת ועריכת מסמכים וגיליונות אלקטרוניים, קצת מצגות, הצגת סרטונים פה ושם וכמובן גלישה באינטרנט. עבור שימושים כלליים כאלה, כל דגם בסיסי של לפטופ יספק הרבה יותר ממה שצריך. גם צרכי האחסון הממוצעים, הם הרבה פחות ממה שמציע אחסון מובנה בלפטופ פשוט.

מצב שונה מעט, הוא כאשר יש דרישות מיוחדות מהלפטופ. זה יכול להיות אדם פרטי שמחפש דגם טוב למשחקי מחשב תובעניים או עסק שמחפש לפטופים לעובדים, שעבודתם דורשת יותר כוח עיבוד או אחסון. מאחר שדרישות כאלה לא חדשות בשוק הניידים, תמצאו שהשוק כבר מוכן ומודע לכך – מהיצרנים ועד מוכרי המוצרים.

מחשב בזול

לסיום, הערה חשובה מהיבט ה"מה כדאי": לעתים, פרטים טכניים קטנים הם מקור לסיבוכים לגמרי לא קטנים בהמשך. הכוונה למשל לחיבורים מסוגים שונים עבור הלפטופ, דוגמת USB. מדובר בנושא טכני, שגם בו יש התפתחות מתמדת ו"דורות" שונים של הטכנולוגיות בהן משתמשים. מוצר ישן שבנוי לפי סטנדרטים לא עדכניים, עשוי שלא לאפשר ניצול תכונות חדשות שמציע הסטנדרט החדש ביותר.

גרוע מכך – הוא עשוי שלא לעבוד עם ציוד מסוגים מסוימים (אם כי "תאימות לאחור" מצילה את המצב במקרים מסוימים). ועכשיו לך תחפש "מתאם שעושה ככה וככה".

לסיכום: מומלץ להתעמק בנחת בפרטים הקטנים, ביחס לאופן השימוש המיועד.

איך בוחרים מחשב נייד מחודש

שוק המחשבים הניידים ממשיך לייצר כל הזמן דגמים חדשים ומשופרים: קלים יותר, דקים יותר, מהירים יותר, חזקים יותר. והמחשב שלכם כבר קצת חורק, איטי, וקצת כבד.. בכל זאת עברו 3 שנים מאז שקניתם אותו. הגיע הזמן להתחדש, ולקנות מחשב חדש! אבל מחשב חדש זה הוצאה לא קטנה. האם זאת הדרך היחידה להשתדרג ולהתייעל? לא! אפשר לקנות מחשב שהוא לא בדיוק חדיש וחדש – הוא פשוט מחודש!

ניידים מחודשים

מה זה לפטופ מחודש?

לפטופ מחודש הוא מחשב נייד משומש שהוחזר, נבדק, תוקן ועומד למכירה. זה מחשב שעבר תהליכי חידוש למצב פנימי ו/או חיצוני חדש.

יש מספר סוגים של מחשבים מחודשים:

1. מחשב ספציפי שכשל בבדיקות האיכות של היצרן ועבר תיקון ושידרוג.

2. מחשב שהוחזר על-ידי לקוח לחנות או ליצרן ואינו יכול להימכר כ"חדש".

3. מחשב שתקופת השכרתו לחברה מסויימת הסתיימה.

4. מחשב בעל פגם חיצוני.

קניית מחשבים מחודשים יכולה להיות פיתרון להרבה מאד סוגים של לקוחות ושל צרכים, אבל בואו קודם ננסה להבין למה קניית מחשב "משומש" היא אפשרות חכמה.

מחשבים מחודשים: נכון/לא נכון

· מחשבים מחודשים עובדים באיטיות. האמת: מחקרים שבדקו משתמשים שעבדו על מחשבים חדשים ומחודשים (מבלי לדעת) לא מצאו הבדל.

· מחשבים מחודשים נוטים להתקלקל יותר מהר, בהנחה גם שהתקלקלו בעבר. האמת: ברוב המקרים מחשבים אלה עבדו טוב בעבר, וימשיכו בעתיד, לאחר חידוש.

· מחשבים מחודשים הם זבל ממוחזר. האמת: לאחר שמחשבים עוברים חידוש מקצועי, הם יכולים לעבוד יותר טוב מהמחשב הנוכחי שלך. מערכת הקלט והפלט הבסיסית שלהם עברה חידוש ושיפור.

· מחשבים מחודשים לא מספיק חזקים לנהל עסק. ההפך הוא הנכון. מחשבים שהושכרו לחברות גדולות, עברו מראש שידרוג ועל כן הם הרבה יותר איכותיים ממחשב בסיסי שאדם פרטי קונה.

מהם היתרונות של רכישת לפטופ מחודש?

· מחיר – מחשבים מחודשים בדרך-כלל עולים 30-50% פחות ממחירם של מחשבים חדשים.

· איכות – מחשבים ניידים שהיו בהשכרה בחברה גדולה, בוודאי טופלו באופן איכותי על-ידי מחלקת המחשבים של החברה, ולכן הם שמורים במצב מצויין.

· טיפול – לפטופ חדש שנמצא בשימוש אצל אדם פרטי ומעולם לא עבר עידכונים ושידרוגים במהלך חמש-שש שנות השימוש שלו, דומה למכונית שלא עברה טיפול. לפטופ מחודש לעומת זאת, עבר טיפול מקיף כדי להימכר, וגם זה לאחר פרק זמן הרבה יותר קצר.

· הסיכוי שמחשב מחודש יהיה פגום הוא נמוך ביחס למחשב חדש פגום.

קניית לפטופ מחודש – מה צריך לקחת בחשבון

· אחריות למשך זמן מוגבל/קצר יותר מאשר זו המקבל מחשב חדש. (לעיתים יש אחריות ארוכה לחלקים מסויימים)

· לרוב, הלפטופ המחודש לא יכיל את המעבד ואת מערכת ההפעלה החדשה ביותר. (הסיבה היא שבמהלך תהליך החידוש, ממשיכים לצאת דגמים טובים ומהירים יותר.)

· גודל הזיכרון (זיכרון גישה אקראית – RAM) – לדגם ישן ומחודש יהיה גודל קטן יותר, לפעמים אפילו רק רבע מגודל הזיכרון של המחשב החדש.

· גודל הכונן הקשיח – גם כאן לרוב הגודל יהיה קטן משמעותי (רבע). עם זאת, ניתן לשדרג את גודל הכונן לאחר קניית הלפטופ המחודש.

· לאור הנקודות האלה, כדאי שתקראו בניירת – מה כלל תהליך החידוש של המחשב שאתם רוצים לרכוש.

· למחשבים מחודשים (שאינם ניידים) לרוב חסרות התוספות שמגיעות עם מחשבים חדשים. לאדם המשתמש במחשב לצרכים משרדיים רגילים – אין לזה משמעות. לעומת זאת מחשב המשמש "גיימר" צריך להיות יותר חזק ומעודכן. מחשב אישי מחודש בניגוד ללפטופ מחודש, יכול להגיע עם מרכיבים חלקיים בלבד (ללא מוניטור, כרטיס זיכרון, מערכת הפעלה ועוד)

למי מומלץ לקנות מחשבים מחודשים?

· אנשים פרטים שצריכים להחליף את המחשב אבל אין להם באמת צורך בכל מיני תכונות חדישות (נגיעה וכיו'ב)

· עמותות שצריכות לשדרג אך אין להן תקציב לקניית ציוד חדש.

· חברות שתופסות את הרכישה הזו כפעולה ידידותית לסביבה, פעולה של מיחזור מחשבים.

· אנשים או חברות שרוצים להמשיך להשתמש במותג מוכר ומועדף. (ולא מותג זול ולא מוכר)

מחשבים מחודשים

ממי כדאי לקנות מחשבים מחודשים?

מחשב מחודש ניתן לקנות רק מעסק המורשה לעשות זאת ומוכר גם מוצרים חדשים. אין לרכוש מחשב נייח או לפטופ מחודש מאתרי יד שניה באינטרנט.

Recomp היא משווקת מורשה העובדת עם המותגים הגדולים והמצליחים בעולם המחשבים, מוכרת מחשבים מחודשים וניידים מחודשים.
אצלנו בוחרים ומציעים למכירה את הדגמים הטובים ביותר שקיבלו את הדירוגים הגבוהים ביותר. אנחנו מבינים כי לקוחות המעוניינים לקנות מחשבים מחודשים, באופן טבעי חוששים יותר מאשר לקוחות אשר קונים מחשבים חדשים.

הצוות המקצועי שלנו יוכל לייעץ לכם על דגמים מחודשים מומלצים. להדריך אתכם ולתת לכם את כל האינפורמציה החיונית, כולל איזה תהליכי חידוש עבר המחשב בו אתם מעוניינים – כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, באופן שלם ורגוע.

מי שעושה בדיקה מחושבת ומקבל החלטה מושכלת, יכול לבצע קנייה חכמה ולחסוך סכום יפה. את הסכום הזה תוכלו להשקיע כבר בקנייה הבאה, בעוד מספר שנים, במחשב הכי חדיש וחדש.

איך לבחור מעבדת מחשבים?

המחשב עושה בעיות

מחשבים. מחשבים נייחים, מחשבים ניידים. מי עדיין זוכר מה היה לפני? מי עדיין זוכר את ימי מכונת הכתיבה והטיפקס? בישראל יש מאות אלפי עובדים עצמאים ובעלי עסקים קטנים ובינונים. וכמעט כולם תלויים באופן מוחלט במחשבים האישיים שלהם.

באמצע 2019 התפרסם כי בישראל עובדים 540 אלף עצמאים. בישראל לומדים כיום בסביבות ה-300 אלף סטודנטים – כל אחד מהם צריך מחשב.

והמחשבים? במחשבים נייחים ובמחשבים ניידים יש שפע של תקלות אפשריות! תקלות חומרה (של חלקים) ותקלות תוכנה המצריכות תיקון מחשבים.

תיקון מחשבים במעבדת מחשבים

למשל, אתם יושבים ועובדים על המחשב, ופתאום – מופיע המסך הכחול הידוע לשמצה! או שאתם ניגשים למחשב להתחיל לעבוד, ולפתע המחשב לא נדלק! דווקא עכשיו כשיש לכם דד-ליין. לפעמים אתם גם לא מצליחים בכלל לכבות אותו. ומה קורה אם לא עשיתם גיבוי? ומה תעשו אם כל התמונות של הילדים שלכם שמורות שם? מה אם כל פרטי הלקוחות שלכם נמצאים בתוכנות על המחשב?

כולנו תלויים בתוכנות ובקבצים שיש במחשב. לאובדן של מידע יקר ערך שכזה יכולות להיות השלכות כלכליות ורגשיות עצומות עליכם.

אז מה עושים? תיקון מחשבים זו לא משימה פשוטה. ניסיתם לבד, נעזרתם בחבר ש"מבין במחשבים" ו- לא הצלחתם… (אולי אפילו רק החמרתם את המצב) אתם מבינים שאתם צריכים פתרון: לתקן את המחשב, לקנות מחשב חדש או מחשב נייח מחודש.

לקנות מחשב או מספר מחשבים חדשים זו הוצאה לא קטנה.. אתם מבינים שאתם צריכים לחפש במהירות שירות ממעבדה אמינה מקצועית לתיקון מחשבים, אולי אפילו כזאת שקונה מחשבים. אבל איך תדעו באיזו מעבדה לבחור? יש לא מעט מעבדות בעיר. אבל כשמדובר בנושא כל-כך חשוב, צריך לחקור קצת.

בחירת מעבדה לתיקון מחשבים

· מחירים – ערכו השוואת מחירים, הפערים יכולים להיות לעיתים משמעותיים ביותר. עם זאת, זכרו שאיכות העבודה יותר חשובה מהעלות.

· מיקום התיקון – מה אם אתם לא יכולים להביא את המחשב? (ובמיוחד אם יש לכם עסק עם מספר מחשבים). Recomp נותנים שירות אצלכם בבית או במשרד.

· ניסיון – בדקו כמה שנים המעבדה הזו נותנת שירותים וגם מה הניסיון וההשכלה של הטכנאים.

· אחריות – בדקו אם הם נותנים אחריות לחלקים (כגון כונן, ספק כוח, כרטיס זיכרון וכו').

· בדקו אם המעבדה הזו גם קונה מחשבים – במידה והתיקון יהיה יקר מדי, לעיתים עדיף כבר לקנות מחשב נייח חדש. אבל אמרנו שזה הוצאה לא קטנה.

· חידוש מחשב – מאותה סיבה, בדוק גם אם המעבדה יכולה למכור מחשב נייח מחודש. לפעמים זו הבחירה הטובה ביותר מבחינה כלכלית.

· שירות לאחר התיקון – שאלו אם המעבדה מספקת שירות לאחר התיקון או רכישת מחשב נייח מחודש.

· זמני אספקה – האם המעבדה יכולה לתת שירות מהיר? (הבטחות לזמן אספקה מהיר במיוחד הן לא תמיד סימן טוב) מעבדה מקצועית כמו Recomp, שיש לה צוות גדול, יכולה לתת שירות מהיר.

מה כדאי לוודא כשפונים למעבדה לתיקון מחשבים

כשלוקחים את המחשב למעבדה לתיקון מחשבים צריך לנקוט באמצעי זהירות:

· אם יש לכם אפשירות, ערכו גיבוי בבית ומחקו מהמחשב קבצים "רגישים" (אינפורמציה או תמונות המיועדות לעיניכם בלבד…)

· שמרו אצלכם את הרשיונות והסיסמאות של התוכנות שעל המחשב – כדי שלא תצטרכו לרכוש אותן מחדש. אם אתם רוצים להיות זהירים, כדאי אפילו לעשות sign out מהתוכנות.

· תשלום – בדקו לפי מה הם גובים תשלום. האם זה תשלום שעתי? מה התעריף השעתי? כמה שעות עבודה הם מעריכים שהם יצטרכו? מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים לרוב יכולה לתת הערכת מחיר ולהעריך את משך זמן התיקון. מעבדה שגובה תשלום מראש יכולה לגבות סכום גבוה ללא הצדקה. כדאי לזכור שמעבדה יקרה לתיקון מחשבים היא לא בהכרח הטובה ביותר.

מעבדה למחשבים מחודשים

· לעיתים המעבדה עורכת בדיקה ללא תשלום ורק אז נותנת הצעת מחיר. אם תהיה לכם הערכת מחיר כללית תוכלו לקבל החלטה מראש אם כדאי לשלם לתיקון מחשבים, אם כדאי לקנות מחשב חדש, או אם בכלל כדאי לרכוש מהמעבדה מחשב נייח מחודש.

· וודאו שאין עלויות סמויות – מלבד התעריף השעתי ועלות חלקי החילוף.

· קבצים – וודאו שהם יכולים להציל/לשחזר/לשמור את הקבצים שלך.

קבלת ההחלטה: תיקון, מכירה (אם המעבדה קונה מחשבים) או רכישת מחשב נייח מחודש.

בסיום הבדיקה תוכלו לקבל את המלצת הטכנאי ולקבל החלטה:

1. האם להשקיע את הכסף, לתקן את המחשב הנייח ולסחוב אותו בחזרה הביתה?

2. האם לחסוך את עלות התיקון ולמכור את המחשב? (במידה והמעבדה קונה מחשבים),

3. האם לקנות מחשב חדש לגמרי?

4. האם כדאי לרכוש מהמעבדה מחשב נייח מחודש?

Recomp יוכלו לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ולתת לכם את השירות המקצועי והאמין ביותר.

רוצים להתחדש במחשב נייד? אלו האופציות

המחשב הנייד "מקרטע" ואתם רוצים להתחדש במחשב נייד? בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא סקירה מקיפה של כל האופציות העומדות לרשותכם.

חיי המדף של כל מחשב נייד חדש (מהניילונים) הוא בין 36 ל-48 חודשים, וגם זאת בתנאי שהקפדתם לבצע אי-אילו שדרוגים ועדכונים במחשב לאורך כל התקופה. כפועל יוצא מכך, אחת לשלוש או ארבע שנים, תדרשו להחליף או לשדרג את המחשב הנייד העומד לרשותכם, כאשר שוק המחשבים הניידים בישראל מאפשר לכם להתחדש במחשב נייד באמצעות אחת מהאופציות המרכזיות הבאות:

  • רכישת מחשב מותג חדש
  • רכישת מחשב נייד יד 2
  • תיקון ו/או שדרוג מערכות של המחשב הקיים
  • השכרת מחשב נייד ו/או מסלול ליסינג למחשב נייד
  • רכישת מחשב נייד מחודש

מחשב נייד יד שניה

לכל אחת מהאופציות המופיעות לעיל, יתרונות וחסרונות משלה, ובשורות הבאות נציג בפניכם סקירה עניינית בכל הנוגע לשאלה מהי האופציה הכדאית והמשתלמת ביותר?

רכישת מחשב נייד חדש

רכישת מחשב נייד חדש של אחת מהחברות המובילות, היא אומנם האופציה היקרה ביותר מבין כל האפשרויות העומדות לרשותכם, אך מצד שני היא מאפשרת לכם ליהנות גם ממחשב חדש וגם מתקופת אחריות המוענקת לכם על ידי היצרן ו/או המשווק. אופציה זו הופכת לאטרקטיבית יותר במקרים בהם מוצע לכם מבצע טרייד אין במסגרתו אתם מחזירים מחשב נייד ישן, מקבלים הנחה ורוכשים מחשב מותג חדש.

רכישת מחשב נייד יד שנייה

שוק המחשבים יד שנייה, מאפשר לכם ליהנות מהיצע הולך וגדל בכל רגע נתון של מחשבים ניידים מכל סוג ובכל רמות המחיר האפשריות, החל ממחשבים ניידים זולים במיוחד ועד למחשבים ניידים משודרגים בעלויות גבוהות יותר (אך עדיין נמוכות מרכישת מחשב חדש). יחד עם זאת, כאשר אתם רוכשים מחשב נייד יד 2 (בעיקר מאנשים פרטיים) אתם למעשה לוקחים סיכון בכל הנוגע ליכולותיו של המחשב להחזיק מעמד ולשרת אתכם נאמנה לטווח הבינוני ולעיתים גם לטווח הקצר.

תיקון ו/או שדרוג מערכות של המחשב הקיים

תיקון מחשבים ניידים ו/או שדרוג מערכות של מחשב נייד קיים, היא אופציה נוחה אך לא תמיד משתלמת או אפשרית. בחלק מהמקרים, עלויות התיקון ו/או השדרוג יהיו כל כך גבוהות שמומלץ לשקול אופציה אחרת, ובחלק מהמקרים, פשוט לא ניתן לבצע פעולת תיקון או שדרוג שתצליח להעמיד לרשותם מחשב נייד פונקציונאלי או מה שנקרא: מחשב "סוס עבודה".

תיקון מחשבים

השכרה/ליסינג

השכרת מחשבים היא אופציה נוחה וטובה עבור כל אחד ואחת מביניכם אשר אינו יכול ו/או לא מעוניין לרכוש מחשב חדש. מסלול ההשכרה מאפשר לכם ליהנות ממחשב איכותי ומקצועי המותאם לצרכי העבודה בו ואליו נלווית גם אחריות מלאה בעלות נמוכה. לצד מסלול ההשכרה, תוכלו לרכוש מחשב בליסינג במסגרתו אתם מקבלים מחשב חדש תמורת תשלומים חודשיים לאורך כל התקופה ועם סיומה לבחור באחת מהאופציות הבאות: תוספת תשלום ורכישתו של המחשב ו/או שדרוג המחשב לחדש והמשך תשלומים חודשיים.

רכישת מחשב נייד מחודש

מחשבים מחודשים הם למעשה הגדרה לכל סוגי המחשבים העוברים תהליך מתמשך של שדרוג מערכות והחלפת חלקים במידת הצורך. רכישת מחשב נייד מחודש היא ללא ספק אופציה אידיאלית עבור כל אחד ואחת מביניכם המעוניין ליהנות ממחשב משודרג ופונקציונאלי המותאם לצרכי השימוש בו, וכל זאת במסגרת רכישה של מחשב מותג משומש בו הותקנו חלפים חדשים ובוצעה פעולת שדרוג משמעותית. אופציה זו מאפשרת לכם ליהנות גם ממחשב חזק ואיכותי וגם ממחיר אטרקטיבי במיוחד בהשוואה לרכישת מחשב מותג חדש.

אז מהי האופציה העדיפה ביותר?

כל אחת מהאופציות המופיעות לעיל, יכולה להתאים לכל אחד ואחת מביניכם בהתאם למסגרת התקציב העומדות לרשותו ובהתאם לצרכי העבודה היומיומיים במחשב הנייד. במידה ואתם נדרשים למחשב נייד לצרכי גלישה ברשת האינטרנט וביצוע פעולות עבודה בסיסיות, האופציה הנכונה עבורכם היא אופציית התיקון והשדרוג של המחשב הקיים או אופציית רכישת מחשב נייד יד שנייה.

במידה ואתם מעוניינים לרכוש מחשב נייד לצרכי עבודה רחבים יותר, מומלץ לרכוש מחשב מותג חדש אשר ישרת אתכם נאמנה לפרק זמן של עד 48 חודשים.

במידה ולא עומד לרשותכם התקציב הנדרש לרכישת מחשב נייד איכותי ומקצועי, תוכלו לבחור באופציית המחשבים המחודשים המספקת לכם מענה מקצועי לכל מחשב נייד נדרש, ממחשב נייד לצרכי עבודה משרדית, דרך מחשב נייד לצרכי עיצוב גרפי ועד למחשבים ניידים המיועדים לגיימרים שביניכם.

אופציית ההשכרה והליסינג מותאמת יותר לחברות ובתי עסק הנדרשים לרכוש כמות גדולה של מחשבים ניידים, כאשר במסגרת מסלולי ההשכרה או הליסינג, תוכלו ליהנות גם מאחריות מורחבת בתשלום סמלי ומאפשרות להשכרת כל הציוד ההיקפי הנדרש לכם במסגרת התשלום החודשי.

חברת RECOMP מציגה: כל האופציות למחשב נייד בהתאמה אישית מלאה

אצלנו בחברת ריקומפ – פתרונות מחשוב בהישג יד, תוכלו ליהנות מהיצע מגוון של מסלולי רכישה, תיקון והשכרה של כל סוגי המחשבים הניידים, החל ממחשבי מותג חדשים, דרך מחשבים ניידים יד שנייה ועד למחשבים מחודשים ומשודרגים. צרו איתנו קשר עוד היות ואנו נתאים גם עבורכם את המחשב הנייד האופטימאלי ביותר עבורכם במסגרת התקציב העומדת לרשותכם.

איך לבחור מחשב נייד לסטודנט בשנת 2019

עומדים לרכוש מחשב נייד לצרכי הלימודים באוניברסיטה או במכללה?

רכישתו של מחשב נייד, בדומה לכל פעולת רכישה של מחשב שולחני רגיל, הינה פעולה המחייבת אתכם לבחון מספר פרמטרים מקדימים בנוגע לצרכי השימוש שלכם במחשב.

פרמטרים אלו משפיעים בין היתר על רכיבי המחשב השונים הנחוצים לכם וכפועל יוצא מכך גם על מחיר המחשב.

מראש נציין שאורך חייו הממוצע של כל מחשב נייד (גם החדש והטוב ביותר בשוק) הינו בין שלוש ל-4 שנים, כאשר במקרה הטוב, תבצעו רכישה אשר תאפשר לכם להשלים את כל לימודי התואר (ברוב המקרים 3 שנות לימודים) עם אותו מחשב.

לפיכך, אנו ממליצים לכם יותר לחפש אחר מחשב נייד זול ומומלץ במקום להשקיע את כספיכם בעלות רכישה יקרה של מחשבים ניידים חדשים.

את המחשבים הניידים הזולים והאיכותיים יותר תוכלו למצוא כיום באמצעות מה שמכונה בשפה המקצועית בקטגורית מחשבים ניידים מחודשים שהם למעשה מחשבים איכותיים ופונקציונאליים לכל צרכי העבודה שלכם בהם לאורך תקופת הלימודים.

לפטופ זול לסטודנטים

מספר מילים על רכיבי המחשב ואופן הבחירה בהם

כל מחשב נייד, בין אם מדובר בסוג של לפטופ מחודש ובין אם מדובר במחשב נייד חדש מהניילונים, ישנם מספר רכיבי מחשב עיקריים הכוללים בין היתר את ה-מעבד, ה-זיכרון, כרטיס המסך וכדומה. איכות הרכיבים משפיעה באופן ישיר על ביצועי המחשב ולכן חשוב לבדוק את סוג הרכיבים המצויים בכל מחשב נייד לסטודנט אותו אתם רוכשים.

כיום, מרבית המחשבים הניידים המשווקים בישראל הינם מחשבים הכוללים בתוכם מעבד מסוג CORE I של חברת אינטל, כאשר המעבד המומלץ ביותר לצרכי עבודה בסיסיים במחשב (צרכי עבודה סטודנטיאלית וכדומה) הינו מעבד 3 ליבות (3i). במידה ואתם סטודנטים הנדרשים להתקין במחשב הנייד האישי שלהם גם תוכנות ויישומים מורכבים יותר אנו ממליצים לכם לרכוש מעבד 7 ליבות.

בכל הנוגע לזיכרון ה-RAM של המחשב הנייד המומלץ, אנו ממליצים לכם לרכוש מחשבים ניידים בעלי זיכרון Ram  של 4 עד 6 GB. זיכרון זה יאפשר למחשב שלכם לפעול באופן תקין ולהעלות ללא זמני המתנה ממושכים את כל התוכנות אותן תתקינו על גביו. בכל הנוגע לכונן הקשיח של מחשבים ניידים לסטודנטים, אנו ממליצים לכם לרכוש מחשבים המגיעים עם נפח אחסון מינימאלי של 500 GB. ומה בנוגע לכרטיס המסך אתם שואלים? ובכן, בכל הנוגע לכך, ההמלצה שלנו היא לרכוש מחשבים ניידים המגיעים עם כרטיס מסך מובנה בלוח האם של המחשב.

פרמטרים נוספים אותם מומלץ לבחון כאשר אתם רוכשים מחשב נייד לסטודנט

כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של מחשבים ניידים המגיעים מסכים בגדלים שונים, כאשר גודל המסך משפיע לא רק על נראות המסך אלא גם על צריכת החשמל של המחשב ועל אופן הניידות שלו. מחשבים ניידים בעלי מסכים קטנים יותר הינם מחשבים קומפקטיים יותר ונוחים יותר לניידות, כאשר מחשבים ניידים המגיעים עם מסכים גדולים יותר הם מסורבלים יותר לניידות. בכל אופן, כאשר אתם רוכשים מחשב נייד לסטודנט הקפידו לבחון את המסך על פי רוחב המסך הנדרש לכם וכמובן רזולוציית המסך.

פרמטרים נוספים לבחירת מחשבים ניידים לסטודנטים הוא נושא החיבורים הקיימים במחשב. כיום, חלק גדול מהמחשבים הניידים משלבים בתוכם חיבורים מובנים לכניסות USB, שן כחולה ו-HDMI, ההופך למעשה את המחשב למעין מסך טלוויזיה. כמו כן, בחלק מהמחשבים הניידים תוכלו למצוא מצלמת רשת מובנית וחיבור ל-WIFI המאפשר גלישה באינטרנט בכל נקודה.

מהם מחשבים ניידים מחודשים לסטודנט ומדוע מומלץ לבחור דווקא בהם?

כאשר ניגשים לרכוש מחשב נייד לצרכי תקופת הלימודים, השיקול הכלכלי מהווה חלק בלתי נפרד מהרכישה ולכן מומלץ לבחון את אופציית המחשבים הניידים המחודשים. אופציה זו מוצעת לכם כיום על ידי חברת ריקומפ העוסקת ומתמחה בענף המחשבים המחודשים, כאשר היצע המחשבים הניידים המחודשים של החברה כולל בתוכו היצע מגוון של מחשבי מותג אשר יוצרו על ידי יצרניות המחשבים הגדולות ביותר בעולם, לרבות, HP,  DELL, LENOVO, IBM ועוד.

מחשבים ניידים מחודשים הם למעשה מחשבי מותג אשר היו בשימוש זמני או קבוע ולאחר מכן הועברו לחברת ריקומפ לצרכי חידוש. מחשבים אלו הינם מחשבים איכותיים העוברים בדיקה קפדנית טרם שיווקם מחדש, כאשר הליך החידוש כולל בתוכו החלפת רכיבים שונים במארז המחשב ושדרוג רכיבי המחשב.

מחשב לפטופ מחודש הינו מחשב נייד זול ומומלץ המאפשר לכם ליהנות גם ממחשב מותג מחודש ומשופץ וגם מעלות נמוכה בהשוואה לרכישת מחשבי מותג חדשים. בלא מעט מקרים, מדובר בחיסכון של אלפי שקלים וכאשר אנו מדברים על קהל הסטודנטים להם כל שקל ושקל חשוב במיוחד, הרי שמדובר בעסקה משתלמת אשר תאפשר לכם ליהנות ממחשב נייד איכותי אשר ישרת אתכם לאורך כל תקופת הלימודים. כמו כן, חשוב לזכור את מה שציינו בפתיח בנוגע לאורך חיי המדף של כל מחשב נייד (בין שלוש לארבע שנים) וגם מסיבה זאת מומלץ לכם להשקיע את כספכם במחשב מחודש איכותי מאשר במחשב מותג יקר ברוב המקרים.

לסיכום, החלופה הזולה יותר לרכישת מחשב נייד לסטודנט היא באמצעות מחשבים ניידים מחודשים אשר אינם נופלים ביכולות הביצוע שלהם מאף מחשב מותג חדש. נסו והיווכחו.

המחשב איטי ונתקע? כך תפתרו זאת

רכשתם מחשב חדש ואופס עוד לא עברו כמה חודשים והוא החל להאט את פעילותו? אל דאגה יש הרבה מה לעשות. המחשב האישי של כל אחד ואחת מאתנו, הפך לכלי עבודה וכלי בידור חשוב ומהותי, כך שכל תקלה מפרה את השגרה וגורמת לנו לאבד עשתונות. זה לא כיף (בלשון המעטה) לנסות להתחבר לאינטרנט ולגלות שפעולה של שנייה לוקחת כמה דקות, כמו שאין זה תענוג גדול להמתין מספר דקות עד שקובץ הוורד החשוב אותו אתם צרכים יפתח וכן הלאה. אם הגעתם למצב בו המחשב האישי שלכם מאט את הפעילות ואתם מאבדים את העשתונות, הרשו לנו להמליץ לכם על מספר פעולות שסביר ויגבירו את הקצב.

מדוע המחשב הופך לאיטי – ואיך אפשר להתמודד עם זה

כל מחשב ואין זה משנה אם הוא מחשב חדש או יד 2, עתיד להאט מהירות עם הזמן וזאת בתנאי שלא מטפלים ומתחזקים אותו כראוי. ככל שהשימוש שלכם רב יותר, המחשב האישי שלכם מתמלא בתוכנות, בקבצים, באבק, בווירוסים, רוגלות ועוד. כל הנ"ל גורמים למחשב האישי שלכם להיות איטי יותר והעבודה איתו פחות נוחה מהימים הראשונים לאחר הרכישה. אין ספק שלא כל האטה של מחשב דורשת פרמוט, ולפני שמגיעים לרגע בו מפרמטים את המחשב (פעולה שדורשת מחיקה מלאה של כל התוכנות והתקנה מחודשת), ניתן לבצע מספר פעולות פשוטות שבהחלט ישפרו את המצב. חשוב מאוד – לפני כל פעולה שאתם מבצעים במחשב (בחומרה או תוכנה) לגבות את המידע השמור בו.

תחזוק מחשב איטי

צעדים חשובים לתפעול נכון

· הצעד הראשון אותו נכון לבצע הוא ניקוי המחשב מהאבק שהצטבר בתוכו – פעולה זו נכונה גם למחשבים ניידים וגם עבור מחשבים נייחים. אבק גורם למאווררי המחשב להיתקע ולעבוד לאט יותר ובמקרים קיצוניים להפסיק לעבוד לחלוטין. מחשב ללא מאוורר מתחמם וככל שהחלקים מתחממים יותר, כך המחשב עובד לאט יותר.

· הצעד השני הוא להסיר את כל התוכנות בהן אתם לא משתמשים מהמחשב. פעמים רבות אנו מורידים תוכנות לא שימושיות אשר תופסות לנו מקום חשוב אותו ניתן לפנות. כנסו אל הוספה/הסרה (דרך לוח הבקרה) של תוכנות והתחילו לעבור תוכנה אחר תוכנה והסירו את אלו שאין לכם שימוש בהן. אם אתם נתקלים בתוכנה אשר אתם לא בטוחים בה, אל תמחקו אותה, עד שלא תבררו לחלוטין מהי התוכנה ושמחיקתה אינה פוגעת בתפקוד המחשב.

· צעד שלישי הוא לנקות את המחשב מווירוסים ומרוגלות שהוחדרו אל מחשבכם האישי. כל וירוס כמו גם רוגלה, עתידים להאט את מחשבכם בצורה מהותית. הווירוסים והתוכנות הזדוניות עתידים לחדור אל מחשבכם בכל נקודת זמן בה אתם מקליקים ברשת האינטרנט, בין אם אתם נכנסים אל הרשתות החברתיות, גולשים אל אתרים שונים ומגוונים ועוד. חשוב לפחות פעם בשבוע להפעיל את האנטי וירוס שיסרוק את מחשבכם וינקה וירוסים אם יש כאלו, כמו גם להפעיל תוכנת אנטי רוגלה שתנקה את מחשבכם מתוכנה זדונית זו.

· צעד רביעי הוא ניקיון המחשב מקבצים זמניים לא נחוצים. את הקבצים הזמניים אתם יכולים לנקות באמצעות תוכנות חינמיות מומלצות לרבות CClener

· הצעד החמישי והחשוב לא פחות, הוא לנטרל תוכנות שמופעלות באופן אוטומטי. ישנן תוכנות רבות אשר עולות עם הדלקת המחשב ומופעלות ברקע, גם אם אתם לא משתמשים בהן. הפעלה אוטומטית של התוכנות מאיטה באופן משמעותי את מהירות המחשב ועל כן חשוב לנטרל את האופציה הזו ולא לאפשר לתוכנות לפעול אוטומטית עם הדלקת המחשב.

לסיכום

ככל שתקפידו על תחזוקה נאותה של המחשב, כך תוכלו ליהנות ממנו יותר ולאורך זמן ולמנוע את המהירות האיטית שלו. כל עוד אתם מבצעים השכרת מחשבים, אין צורך להתעסק עם תיקונים ותחזוקה, משום שהחברה דרכה תבצעו את האמור, תבצע את סך הפעולות עבורכם ותספק לכם מחשב תקין ומהיר לעבודה מיטבית.