בלוג

מחשב נייח – מדריך לפרמוט מחשב נייח

אם אתם מוצאים את עצמכם בבעיות מול המחשב הנייח שלכם – נראה כאילו הוא בכלל לא זז, לכל תוכנה פשוטה לוקח זמן רב לעלות ווירוסים משתלטים לכם על המחשב, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לפרמט את המחשב.

כמובן, פרמוט המחשב עשוי שלא לפתור את הבעיה והמחשב פשוט כבר ישן מידי, חלקיו הפנימיים כבר אינם תקינים ומקשים על פעולתו ובמקרה כזה לא תהיה לכם ברירה אלא להחליפו. אם תגיעו למצב זה, פנו אלינו לחברת ריקומפ עם המחשב הישן שלכם, ייתכן ותמצאו קונה הגון שירכוש מכם את המחשב הישן וכך יאפשר לכם להגדיל את התקציב לרכישה של מחשב נייח חדש.

לפרמט את המחשב – כן או לא?

לפני שאתם בוחרים לפרמט מחשב נייח, חשוב שתדעו מהם היתרונות והחסרונות של הפירמוט, בכדי שתוכלו לקבל החלטה בצורה נכונה וחכמה יותר.

למה כן כדאי לפרמט את המחשב שלכם?

  • התקנה מחדש של מערכת ההפעלה שיכולה למנוע הודעות שגיאה שונות ומגוונות.
  • ניקוי זבלמהמחשב אשר מעמיס על המערכת.
  • האצת המערכת ופינוי משאבי מחשב שנתפסו עם הזמן על ידי תכנות שונות.

ואם לא רוצים?

במידה ואתם לא רוצים לפרמט את המחשב, אתם יכולים לנסות לאחות את הדיסק, לבצע סקירה אחרי וירוסים ולתקן שגיאות, או שתנסו לבצע שחזור אחורה במערכת ה Windows בכדי להחזיר אותה לפעילות התקינה שהייתה בעבר.

התחילו בגיבוי של המחשב

הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתם צריכים לעשות לפני שאתם מתחילים בפרמוט של מחשב נייח הוא גיבוי. חשוב לגבות את כל המסמכים, הדואר, השירים והתמונות, כל דבר שיש לכם על המחשב העתיקו לכונן חיצוני, אחרת תאבדו אותו בעת הפירמוט. לאחר הפירמוט תקבלו מחשב נייח נקי לחלוטין, אפילו את ה Windows תצטרכו להתקין מחדש, לכן בדקו היטב ששמרתם את כל הקבצים בכדי שלא תאבדו מידע חשוב מאוחר יותר.

פירמוט המחשב בפועל

הדרך הקלה ביותר לבצע פירמוט של מחשב נייח הינה לפרמט את הדיסק כחלק מתהליך ההתקנה של Windows(הכניסו את הדיסק ופעלו על פי ההוראות כדי להיכנס להגדרות הכונן ולפרמט אותו).

דרך נוספת לבצע זאת פקודת Format על מחיצה שאיננה מחיצת מערכת ההפעלה. בכדי לבצע זאת לחצו קליק ימני על My Computer ובחרו בתיקיה manage, בה פתחו את Computer Management. בתיקיה זו בחרו בחרו ב-Disk Management ומצד ימין תופיע לכם רשימה של המחיצות. אם תלחצו קליק ימני על הרשימה, יפתח לכם תפריט של אפשרויות בו יש לבחור Format.

ישנן דרכים נוספות לבצע זאת, וכפי שאתם בוודאי מבחינים, משתמשים ללא ידע והבנה במחשבים לא יצליחו לבצע זאת כראוי ולכן לעיתים עדיף לפנות לטכנאי מחשבים מומחה בכדי שיבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר.

התקנה מחדש של ה Windows

לאחר סיום הפרמוט יש לבצע התקנה מחדש של Windows. לשם כך תצטרכו לוודא שדיסק מערכת ההפעלה נמצא בכונן ולפעול בצורה פשוטה על פי ההוראות (לשם כך לא חייב להיעזר בטכנאי מחשבים מומחה ומספיק ידע בסיסי במחשבים בכדי לבצע את ההתקנה בצורה טובה. אם בכל זאת נתקלתם בבעיה, פנו לטכנאי).

לאחר ההתקנה תהיה לכם גישה למחשב ותוכלו להעתיק מחדש את כל הקבצים שגיביתם, אך לפני שתעשו זאת, רצוי להתקין תכנת אנטיוירוס, אשר תמנע מכם להעתיק קבצים ישנים עם וירוסים אל המחשב לאחר הפירמוט.

כך תוכלו ליהנות מהמחשב שלכם בצורה הרבה יותר טובה ולהשתמש בו ללא בעיות.

ריקומפ – מחשב נייח שבאמת עובד בשבילך

ואם בכל מקרה המחשב עדיין איטי ולא פועל כראוי, קחו אותו לבדיקה מקצועית, ייתכן והוא כבר ישן מידי ויהיה לכם משתלם יותר לרכוש מחשב נייח חדש, או לרכוש מחשב נייח מחודש מחברת ריקומפ, מאשר לנסות לתקן את המחשב או להחליף בו את החלקים התקולים.

דילוג לתוכן