בלוג

מחשב איטי? כך תפתרו זאת!

רכשתם מחשב חדש ואחרי כמה חודשים והוא החל להאט את פעילותו והפך למחשב איטי? אל דאגה יש הרבה מה לעשות. המחשב האישי של כל אחד ואחת מאתנו, הפך לכלי עבודה וכלי בידור חשוב ומהותי, כך שכל תקלה מפרה את השגרה וגורמת לנו לאבד עשתונות. זה לא כיף (בלשון המעטה) לנסות להתחבר לאינטרנט ולגלות שפעולה של שנייה לוקחת כמה דקות, כמו שאין זה תענוג גדול להמתין מספר דקות עד שקובץ הוורד החשוב אותו אתם צרכים יפתח וכן הלאה. אם הגעתם למצב בו המחשב האישי שלכם מאט את הפעילות ואתם מאבדים את העשתונות, הרשו לנו להמליץ לכם על מספר פעולות שסביר ויגבירו את הקצב.

מדוע המחשב הופך לאיטי – ואיך אפשר להתמודד עם זה

כל מחשב ואין זה משנה אם הוא מחשב חדש או משומש, עתיד להאט מהירות עם הזמן אם לא מטפלים ומתחזקים אותו כראוי. ככל שהשימוש שלכם רב יותר, המחשב האישי שלכם מתמלא בתוכנות, בקבצים, באבק, בווירוסים, רוגלות ועוד. כל הנ”ל גורמים למחשב האישי שלכם להיות איטי יותר והעבודה איתו פחות נוחה מהימים הראשונים לאחר הרכישה. אין ספק שלא כל האטה של מחשב דורשת פרמוט, ולפני שמגיעים לרגע בו מפרמטים את המחשב (פעולה שדורשת מחיקה מלאה של כל התוכנות והתקנה מחודשת), ניתן לבצע מספר פעולות פשוטות שבהחלט ישפרו את המצב. חשוב מאוד – לפני כל פעולה שאתם מבצעים במחשב (בחומרה או תוכנה) לגבות את המידע השמור בו.

מחשב איטי - טכנאי מתקן מחשב שולחני פתוח

צעדים חשובים לתפעול נכון

· הצעד הראשון אותו נכון לבצע הוא ניקוי המחשב מהאבק שהצטבר בתוכו – פעולה זו נכונה גם למחשבים ניידים וגם עבור מחשבים נייחים. אבק גורם למאווררי המחשב להיתקע ולעבוד לאט יותר ובמקרים קיצוניים להפסיק לעבוד לחלוטין. מחשב ללא מאוורר מתחמם וככל שהחלקים מתחממים יותר, כך המחשב עובד לאט יותר.

· הצעד השני הוא להסיר את כל התוכנות בהן אתם לא משתמשים מהמחשב. פעמים רבות אנו מורידים תוכנות לא שימושיות אשר תופסות לנו מקום חשוב אותו ניתן לפנות. כנסו אל הוספה/הסרה (דרך לוח הבקרה) של תוכנות והתחילו לעבור תוכנה אחר תוכנה והסירו את אלו שאין לכם שימוש בהן. אם אתם נתקלים בתוכנה אשר אתם לא בטוחים בה, אל תמחקו אותה, עד שלא תבררו לחלוטין מהי התוכנה ושמחיקתה אינה פוגעת בתפקוד המחשב.

· צעד שלישי הוא לנקות את המחשב מווירוסים ומרוגלות שהוחדרו אל מחשבכם האישי. כל וירוס כמו גם רוגלה, עתידים להאט את מחשבכם בצורה מהותית. הווירוסים והתוכנות הזדוניות עתידים לחדור אל מחשבכם בכל נקודת זמן בה אתם מקליקים ברשת האינטרנט, בין אם אתם נכנסים אל הרשתות החברתיות, גולשים אל אתרים שונים ומגוונים ועוד. חשוב לפחות פעם בשבוע להפעיל את האנטי וירוס שיסרוק את מחשבכם וינקה וירוסים אם יש כאלו, כמו גם להפעיל תוכנת אנטי רוגלה שתנקה את מחשבכם מתוכנה זדונית זו.

· צעד רביעי הוא ניקיון המחשב מקבצים זמניים לא נחוצים. את הקבצים הזמניים אתם יכולים לנקות באמצעות תוכנות חינמיות כגון: CCleaner.

· הצעד החמישי והחשוב לא פחות, הוא לנטרל תוכנות שמופעלות באופן אוטומטי. ישנן תוכנות רבות אשר עולות עם הדלקת המחשב ומופעלות ברקע, גם אם אתם לא משתמשים בהן. הפעלה אוטומטית של התוכנות מאיטה באופן משמעותי את מהירות המחשב ועל כן חשוב לנטרל את האופציה הזו ולא לאפשר לתוכנות לפעול אוטומטית עם הדלקת המחשב.

לסיכום

ככל שתקפידו על תחזוקה נאותה של המחשב, כך תוכלו ליהנות ממנו יותר ולאורך זמן ולמנוע את המהירות האיטית שלו. ואם בכל זאת, כלום לא עזר, אולי באמת הגיע הזמן להחליף מחשב. מוזמנים להתעדכן בדף המבצעים שלנו.

 

מחשבים מחודשים במבצע

 

דילוג לתוכן