בלוג

מי צריך אופיס ?

פעם כשהיינו צריכים להגיש עבודה בבית הספר, היינו מכינים מראש את הידיים, האצבעות, ובדרך משריינים כמה עטים מלאות בדיו, טיפקס וטושים, הכול בשביל לכתוב עוד עבודה. את ההרגלים האלה חלקנו הלאה לחיים.

היום המצב מעט שונה, לפני כעשור, ביחד עם ההתפתחות הטכנולוגית הגיחו אל שולחן העבודה שלנו בזה אחר זה, יישומי האופיס שפותחו על ידי חברת הענק האמריקאית מיקרוסופט. וכך, עוד לפני שהספקנו למצמץ הפכו הוורד והאקסל להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. לחלקנו הם נראים מאוד טבעי, אך אם לומר את האמת, לא לכולנו.

במוסדות הלימוד השונים וכמעט בכל מקומות העבודה, נדרשת כיום היכרות עם תוכנות האופיס, לעיתים רבות דורשים המקומות היכרות מעמיקה אף יותר עם תוכנות אלה, עקב ממשק עבודה רב עימן. ידיעה והיכרות עם תוכנות אלו הן כבר מזמן אינן בגדר יתרון, וחוסר היכרות עמן ייחשב פעמים רבות כחסרון.

תוכנות האופיס מציעות מספר אופציות: תוכנת הוורד מאפשרת למשתמש לרוב לכתיבת מסמכים לצרכים שונים, התוכנה, שתומכת כמעט בכל שפה אפשרית, מציעה גם הגייה אוטומטית למילים הנכתבות בשגיאות כתיב, בנוסף ישנן אופציות מגוונות לפונטים, הבלטות ויישור טקסט. תוכנת האקסל מציעה אפשרות לניתוח נתונים מספריים, התוכנה תומכת במגוון פונקציות מתמטיות. תוכנת ה Power Point מאפשרת הצגת מצגות על מסך המחשב, וישנן עוד תוכנות רבות המוצעות ע”י מיקרוסופט.

המעבר לשימוש ביישומי אופיס בכל אחד מתחומי החיים שלנו יצר פער מאוד גדול בין הדור הצעיר שגדל אל תוך יישומי האופיס, לדור הבוגר שצריך להתרגל לקיומם ולעבוד איתם.

אז מה עושים?

את הפתרון לפער שהולך וגדל החלו לתת עם הזמן חוגים ייחודיים אשר התפתחו עם השנים,הן במוסדות ציבוריים והן בפרטיים. החוגים מיועדים לקהל הרחב, המעוניין בלימודי אופיס מתחילים ומתקדמים, וניתן למצוא אותם בכל רחבי הארץ.כל החוגים מועברים על ידי מדריכים מוסמכים אשר מכירים את התוכנות על בוריין ומקנים למשתתף הדרכה מקיפה בנושא, מהיסודות הבסיסיים ביותר ועד פונקציות מתקדמות. חלק מן המקומות אף מעניקים לבסוף תעודות הסמכה.

אז אם עד היום התביישתם לשאול מזה הקו האדום שנמצא אוטומטית תחת חלק מהמילים בוורד? היום הפתרון כבר קיים במרחק טלפון, במבחר חוגי לימוד איכותיים.

דילוג לתוכן