בלוג

איך לבחור מחשב נייד לסטודנט בשנת 2019

עומדים לרכוש מחשב נייד לצרכי הלימודים באוניברסיטה או במכללה?

רכישתו של מחשב נייד, בדומה לכל פעולת רכישה של מחשב שולחני רגיל, הינה פעולה המחייבת אתכם לבחון מספר פרמטרים מקדימים בנוגע לצרכי השימוש שלכם במחשב.

פרמטרים אלו משפיעים בין היתר על רכיבי המחשב השונים הנחוצים לכם וכפועל יוצא מכך גם על מחיר המחשב.

מראש נציין שאורך חייו הממוצע של כל מחשב נייד (גם החדש והטוב ביותר בשוק) הינו בין שלוש ל-4 שנים, כאשר במקרה הטוב, תבצעו רכישה אשר תאפשר לכם להשלים את כל לימודי התואר (ברוב המקרים 3 שנות לימודים) עם אותו מחשב.

לפיכך, אנו ממליצים לכם יותר לחפש אחר מחשב נייד זול ומומלץ במקום להשקיע את כספיכם בעלות רכישה יקרה של מחשבים ניידים חדשים.

את המחשבים הניידים הזולים והאיכותיים יותר תוכלו למצוא כיום באמצעות מה שמכונה בשפה המקצועית בקטגורית מחשבים ניידים מחודשים שהם למעשה מחשבים איכותיים ופונקציונאליים לכל צרכי העבודה שלכם בהם לאורך תקופת הלימודים.

לפטופ זול לסטודנטים

מספר מילים על רכיבי המחשב ואופן הבחירה בהם

כל מחשב נייד, בין אם מדובר בסוג של לפטופ מחודש ובין אם מדובר במחשב נייד חדש מהניילונים, ישנם מספר רכיבי מחשב עיקריים הכוללים בין היתר את ה-מעבד, ה-זיכרון, כרטיס המסך וכדומה. איכות הרכיבים משפיעה באופן ישיר על ביצועי המחשב ולכן חשוב לבדוק את סוג הרכיבים המצויים בכל מחשב נייד לסטודנט אותו אתם רוכשים.

כיום, מרבית המחשבים הניידים המשווקים בישראל הינם מחשבים הכוללים בתוכם מעבד מסוג CORE I של חברת אינטל, כאשר המעבד המומלץ ביותר לצרכי עבודה בסיסיים במחשב (צרכי עבודה סטודנטיאלית וכדומה) הינו מעבד 3 ליבות (3i). במידה ואתם סטודנטים הנדרשים להתקין במחשב הנייד האישי שלהם גם תוכנות ויישומים מורכבים יותר אנו ממליצים לכם לרכוש מעבד 7 ליבות.

בכל הנוגע לזיכרון ה-RAM של המחשב הנייד המומלץ, אנו ממליצים לכם לרכוש מחשבים ניידים בעלי זיכרון Ram  של 4 עד 6 GB. זיכרון זה יאפשר למחשב שלכם לפעול באופן תקין ולהעלות ללא זמני המתנה ממושכים את כל התוכנות אותן תתקינו על גביו. בכל הנוגע לכונן הקשיח של מחשבים ניידים לסטודנטים, אנו ממליצים לכם לרכוש מחשבים המגיעים עם נפח אחסון מינימאלי של 500 GB. ומה בנוגע לכרטיס המסך אתם שואלים? ובכן, בכל הנוגע לכך, ההמלצה שלנו היא לרכוש מחשבים ניידים המגיעים עם כרטיס מסך מובנה בלוח האם של המחשב.

פרמטרים נוספים אותם מומלץ לבחון כאשר אתם רוכשים מחשב נייד לסטודנט

כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של מחשבים ניידים המגיעים מסכים בגדלים שונים, כאשר גודל המסך משפיע לא רק על נראות המסך אלא גם על צריכת החשמל של המחשב ועל אופן הניידות שלו. מחשבים ניידים בעלי מסכים קטנים יותר הינם מחשבים קומפקטיים יותר ונוחים יותר לניידות, כאשר מחשבים ניידים המגיעים עם מסכים גדולים יותר הם מסורבלים יותר לניידות. בכל אופן, כאשר אתם רוכשים מחשב נייד לסטודנט הקפידו לבחון את המסך על פי רוחב המסך הנדרש לכם וכמובן רזולוציית המסך.

פרמטרים נוספים לבחירת מחשבים ניידים לסטודנטים הוא נושא החיבורים הקיימים במחשב. כיום, חלק גדול מהמחשבים הניידים משלבים בתוכם חיבורים מובנים לכניסות USB, שן כחולה ו-HDMI, ההופך למעשה את המחשב למעין מסך טלוויזיה. כמו כן, בחלק מהמחשבים הניידים תוכלו למצוא מצלמת רשת מובנית וחיבור ל-WIFI המאפשר גלישה באינטרנט בכל נקודה.

מהם מחשבים ניידים מחודשים לסטודנט ומדוע מומלץ לבחור דווקא בהם?

כאשר ניגשים לרכוש מחשב נייד לצרכי תקופת הלימודים, השיקול הכלכלי מהווה חלק בלתי נפרד מהרכישה ולכן מומלץ לבחון את אופציית המחשבים הניידים המחודשים. אופציה זו מוצעת לכם כיום על ידי חברת ריקומפ העוסקת ומתמחה בענף המחשבים המחודשים, כאשר היצע המחשבים הניידים המחודשים של החברה כולל בתוכו היצע מגוון של מחשבי מותג אשר יוצרו על ידי יצרניות המחשבים הגדולות ביותר בעולם, לרבות, HP,  DELL, LENOVO, IBM ועוד.

מחשבים ניידים מחודשים הם למעשה מחשבי מותג אשר היו בשימוש זמני או קבוע ולאחר מכן הועברו לחברת ריקומפ לצרכי חידוש. מחשבים אלו הינם מחשבים איכותיים העוברים בדיקה קפדנית טרם שיווקם מחדש, כאשר הליך החידוש כולל בתוכו החלפת רכיבים שונים במארז המחשב ושדרוג רכיבי המחשב.

מחשב לפטופ מחודש הינו מחשב נייד זול ומומלץ המאפשר לכם ליהנות גם ממחשב מותג מחודש ומשופץ וגם מעלות נמוכה בהשוואה לרכישת מחשבי מותג חדשים. בלא מעט מקרים, מדובר בחיסכון של אלפי שקלים וכאשר אנו מדברים על קהל הסטודנטים להם כל שקל ושקל חשוב במיוחד, הרי שמדובר בעסקה משתלמת אשר תאפשר לכם ליהנות ממחשב נייד איכותי אשר ישרת אתכם לאורך כל תקופת הלימודים. כמו כן, חשוב לזכור את מה שציינו בפתיח בנוגע לאורך חיי המדף של כל מחשב נייד (בין שלוש לארבע שנים) וגם מסיבה זאת מומלץ לכם להשקיע את כספכם במחשב מחודש איכותי מאשר במחשב מותג יקר ברוב המקרים.

לסיכום, החלופה הזולה יותר לרכישת מחשב נייד לסטודנט היא באמצעות מחשבים ניידים מחודשים אשר אינם נופלים ביכולות הביצוע שלהם מאף מחשב מותג חדש. נסו והיווכחו.