בלוג

איך בוחרים מחשב נייד מחודש

שוק המחשבים הניידים ממשיך לייצר כל הזמן דגמים חדשים ומשופרים: קלים יותר, דקים יותר, מהירים יותר, חזקים יותר. והמחשב שלכם כבר קצת חורק, איטי, וקצת כבד.. בכל זאת עברו 3 שנים מאז שקניתם אותו. הגיע הזמן להתחדש, ולקנות מחשב חדש! אבל מחשב חדש זה הוצאה לא קטנה. האם זאת הדרך היחידה להשתדרג ולהתייעל? לא! אפשר לקנות מחשב שהוא לא בדיוק חדיש וחדש – הוא פשוט מחודש!

ניידים מחודשים

מה זה לפטופ מחודש?

לפטופ מחודש הוא מחשב נייד משומש שהוחזר, נבדק, תוקן ועומד למכירה. זה מחשב שעבר תהליכי חידוש למצב פנימי ו/או חיצוני חדש.

יש מספר סוגים של מחשבים מחודשים:

1. מחשב ספציפי שכשל בבדיקות האיכות של היצרן ועבר תיקון ושידרוג.

2. מחשב שהוחזר על-ידי לקוח לחנות או ליצרן ואינו יכול להימכר כ"חדש".

3. מחשב שתקופת השכרתו לחברה מסויימת הסתיימה.

4. מחשב בעל פגם חיצוני.

קניית מחשבים מחודשים יכולה להיות פיתרון להרבה מאד סוגים של לקוחות ושל צרכים, אבל בואו קודם ננסה להבין למה קניית מחשב "משומש" היא אפשרות חכמה.

מחשבים מחודשים: נכון/לא נכון

· מחשבים מחודשים עובדים באיטיות. האמת: מחקרים שבדקו משתמשים שעבדו על מחשבים חדשים ומחודשים (מבלי לדעת) לא מצאו הבדל.

· מחשבים מחודשים נוטים להתקלקל יותר מהר, בהנחה גם שהתקלקלו בעבר. האמת: ברוב המקרים מחשבים אלה עבדו טוב בעבר, וימשיכו בעתיד, לאחר חידוש.

· מחשבים מחודשים הם זבל ממוחזר. האמת: לאחר שמחשבים עוברים חידוש מקצועי, הם יכולים לעבוד יותר טוב מהמחשב הנוכחי שלך. מערכת הקלט והפלט הבסיסית שלהם עברה חידוש ושיפור.

· מחשבים מחודשים לא מספיק חזקים לנהל עסק. ההפך הוא הנכון. מחשבים שהושכרו לחברות גדולות, עברו מראש שידרוג ועל כן הם הרבה יותר איכותיים ממחשב בסיסי שאדם פרטי קונה.

מהם היתרונות של רכישת לפטופ מחודש?

· מחיר – מחשבים מחודשים בדרך-כלל עולים 30-50% פחות ממחירם של מחשבים חדשים.

· איכות – מחשבים ניידים שהיו בהשכרה בחברה גדולה, בוודאי טופלו באופן איכותי על-ידי מחלקת המחשבים של החברה, ולכן הם שמורים במצב מצויין.

· טיפול – לפטופ חדש שנמצא בשימוש אצל אדם פרטי ומעולם לא עבר עידכונים ושידרוגים במהלך חמש-שש שנות השימוש שלו, דומה למכונית שלא עברה טיפול. לפטופ מחודש לעומת זאת, עבר טיפול מקיף כדי להימכר, וגם זה לאחר פרק זמן הרבה יותר קצר.

· הסיכוי שמחשב מחודש יהיה פגום הוא נמוך ביחס למחשב חדש פגום.

קניית לפטופ מחודש – מה צריך לקחת בחשבון

· אחריות למשך זמן מוגבל/קצר יותר מאשר זו המקבל מחשב חדש. (לעיתים יש אחריות ארוכה לחלקים מסויימים)

· לרוב, הלפטופ המחודש לא יכיל את המעבד ואת מערכת ההפעלה החדשה ביותר. (הסיבה היא שבמהלך תהליך החידוש, ממשיכים לצאת דגמים טובים ומהירים יותר.)

· גודל הזיכרון (זיכרון גישה אקראית – RAM) – לדגם ישן ומחודש יהיה גודל קטן יותר, לפעמים אפילו רק רבע מגודל הזיכרון של המחשב החדש.

· גודל הכונן הקשיח – גם כאן לרוב הגודל יהיה קטן משמעותי (רבע). עם זאת, ניתן לשדרג את גודל הכונן לאחר קניית הלפטופ המחודש.

· לאור הנקודות האלה, כדאי שתקראו בניירת – מה כלל תהליך החידוש של המחשב שאתם רוצים לרכוש.

· למחשבים מחודשים (שאינם ניידים) לרוב חסרות התוספות שמגיעות עם מחשבים חדשים. לאדם המשתמש במחשב לצרכים משרדיים רגילים – אין לזה משמעות. לעומת זאת מחשב המשמש "גיימר" צריך להיות יותר חזק ומעודכן. מחשב אישי מחודש בניגוד ללפטופ מחודש, יכול להגיע עם מרכיבים חלקיים בלבד (ללא מוניטור, כרטיס זיכרון, מערכת הפעלה ועוד)

למי מומלץ לקנות מחשבים מחודשים?

· אנשים פרטים שצריכים להחליף את המחשב אבל אין להם באמת צורך בכל מיני תכונות חדישות (נגיעה וכיו'ב)

· עמותות שצריכות לשדרג אך אין להן תקציב לקניית ציוד חדש.

· חברות שתופסות את הרכישה הזו כפעולה ידידותית לסביבה, פעולה של מיחזור מחשבים.

· אנשים או חברות שרוצים להמשיך להשתמש במותג מוכר ומועדף. (ולא מותג זול ולא מוכר)

מחשבים מחודשים

ממי כדאי לקנות מחשבים מחודשים?

מחשב מחודש ניתן לקנות רק מעסק המורשה לעשות זאת ומוכר גם מוצרים חדשים. אין לרכוש מחשב נייח או לפטופ מחודש מאתרי יד שניה באינטרנט.

Recomp היא משווקת מורשה העובדת עם המותגים הגדולים והמצליחים בעולם המחשבים, מוכרת מחשבים מחודשים וניידים מחודשים.
אצלנו בוחרים ומציעים למכירה את הדגמים הטובים ביותר שקיבלו את הדירוגים הגבוהים ביותר. אנחנו מבינים כי לקוחות המעוניינים לקנות מחשבים מחודשים, באופן טבעי חוששים יותר מאשר לקוחות אשר קונים מחשבים חדשים.

הצוות המקצועי שלנו יוכל לייעץ לכם על דגמים מחודשים מומלצים. להדריך אתכם ולתת לכם את כל האינפורמציה החיונית, כולל איזה תהליכי חידוש עבר המחשב בו אתם מעוניינים – כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, באופן שלם ורגוע.

מי שעושה בדיקה מחושבת ומקבל החלטה מושכלת, יכול לבצע קנייה חכמה ולחסוך סכום יפה. את הסכום הזה תוכלו להשקיע כבר בקנייה הבאה, בעוד מספר שנים, במחשב הכי חדיש וחדש.